Animacje 3D

Zobacz więcej
W celu darmowych konsultacji
zadzwoń 730 990 602

pobierz naszą ofertę:
Katalog VisualForm

W 1995 r. znana nielicznym amerykańska wytwórnia Pixar podzieliła się ze światem swoim pierwszym wielkim dziełem. Był to Toy Story – pierwszy film pełnometrażowy zrealizowany jedynie przy użyciu trójwymiarowej animacji komputerowej. Owszem, komputerowe efekty specjalne pojawiały się w kinie już wcześniej – wystarczy wspomnieć takie produkcje jak Tron, Gwiezdne Wojny czy Park Jurajski. Ale to właśnie Toy Story był przełomowym dziełem, którego rzeczywisty wpływ na kulturę niewielu wówczas przewidziało.

Powszechne zastosowanie filmów animowanych 3D do innych celów niż rozrywka było tylko kwestią czasu. Owszem, przemysł oraz wojsko bardzo szybko, bo już w latach 60. XX w., doceniły możliwość wirtualnego, początkowo bardzo prymitywnego, odwzorowania rzeczywistości, jednak prawdziwy boom 3D datuje się na lata 90. XX w. To wtedy zaczęto masowo tworzyć animacje 3D do innych celów niż rozrywka czy przemysł. A jakie dziedziny potrafią lepiej wykorzystać potencjał drzemiący w trójwymiarowym odwzorowaniu rzeczywistości, niż urbanistyka, architektura czy wzornictwo przemysłowe?

Obecnie tworzone animacje 3D są dla wyżej wspomnianych dziedzin prawdziwym kamieniem milowym, ponieważ pozwalają urzeczywistnić każdą, nawet najbardziej niezwykłą wizję – i podzielić się tą wizją z ogółem, czyli z potencjalnymi inwestorami. W omawianym kontekście mogą to być animacje architektoniczne (np. budynków), wnętrz oraz animacje produktów – takich jak samochody, bramy garażowe czy automatycznie podnoszone rolety.

W Visualform Kraków zajmujemy się wszystkimi powyższymi rodzajami animacji 3D. Po otrzymaniu od Państwa gotowego projektu przenosimy go na ekran komputera z taką dokładnością i w takiej formie, jakimi jesteście Państwo w danym momencie zainteresowani. Tworzymy nasze animacje 3D uwzględniając w nich nie tylko kolory, produkty oraz przedmioty znajdujące się bezpośrednio w projekcie. Bierzemy również pod uwagę zmienne warunki atmosferyczne, dynamiczne oświetlenie oraz światłocień, a także rzeczywistą skalę odwzorowanej przestrzeni i przedmiotów, które się w niej znajdują.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi animacjami 3D. Znajdziecie je Państwo w odpowiednich zakładkach.