Wizualizacja budynku

Zobacz więcej
W celu darmowych konsultacji
zadzwoń 730 990 602

pobierz naszą ofertę:
Katalog VisualForm

Pod wieloma względami wizualizacje budynków są najciekawszymi projektami, jakie wykonujemy. Dzieje się tak ze względu na wyjątkowo szerokie spektrum działań, jakim objęte są tego rodzaju prace. Nie dotyczą one, jak mogłoby się początkowo wydawać, jedynie czysto estetycznego aspektu danej budowli. Wizualizacja budynku nie będzie pełna, jeżeli nie weźmie się pod uwagę jego otoczenia oraz planu zagospodarowania przestrzeni.

Dlatego prawdziwym wyzwaniem są dla nas wizualizacje budynków wielkogabarytowych, zarówno mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej czy zakładów pracy. Obejmują one bardzo dużą liczbę konkretnych elementów, które powinny zostać umieszczone w projekcie. Obok elementów oczywistych, takich jak drogi, chodniki, samochody czy ogrodzenie, wizualizacja budynku może obejmować również place, parkingi, a przede wszystkim obecność innych budowli – domów jednorodzinnych, bloków mieszkalnych czy budynków użyteczności publicznej.

Wizualizacje budynków wielkogabarytowych oraz osiedli traktowane są najczęściej jako narzędzia dedykowane deweloperom. Deweloperzy posiadając konkretną, zmaterializowaną wizję w postaci trójwymiarowych obrazów lub animacji, mogą ją przedstawić inwestorom, jasno określając bryłę, wygląd budynku czy jego relację z otoczeniem, w różnych ujęciach lub w otoczeniu poszczególnych detali.

Wizualizacja budynku jest zleceniem, które nie ma jednej, z góry określonej ceny wykonania. Jest to stosunkowo skomplikowany projekt, dlatego koszty jego przeprowadzenia zależne są m.in. od jego skali, precyzji wykonania, a także liczby dodatkowych detali czy ujęć.