Wizualizacja domu

Zobacz więcej
W celu darmowych konsultacji
zadzwoń 730 990 602

pobierz naszą ofertę:
Katalog VisualForm

Zakup domu jest jednym z najważniejszych zakupów w życiu większości ludzi. Dlatego oczywistym jest, że transakcja powinna przebiegać możliwie bezproblemowo i zakończyć się sukcesem wszystkich zainteresowanych stron – projektanta, dewelopera oraz inwestora. Wizualizacja domu z pewnością przyczyni się do takiego sukcesu.
Istnieje wiele korzyści, jakie płyną z wizualizacji domu 3D, przyjmującej postać wysokiej jakości statycznego obrazu, jak i trójwymiarowej animacji. Architekt będzie pewien, że jego projekt zostanie zaakceptowany zarówno przez dewelopera, jak i inwestora. Deweloper, prezentując inwestorowi gotową wizualizację, bardzo mocno oddziałuje na jego wyobraźnię oraz buduje pozytywną więź ze swoim klientem. Inwestor z kolei ma pełne prawo do tego, żeby możliwie dokładnie wiedzieć, na co przeznacza oszczędności gromadzone często przez wiele lat. Wizualizacja domu spełnia wszystkie powyższe wymagania.

Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim termin „wizualizacja domu” posiada bardzo szerokie znaczenie. Obejmuje on głównie wizualizację domów jednorodzinnych w obydwu podstawowych aspektach: zarówno wnętrza domów, jak i ich elewacji oraz otoczenia w postaci drogi, ogrodzenia, drzew czy krajobrazu, a także innych okolicznych budynków, mieszkalnych lub użytkowych. Warto skupić się na wizualizacji wnętrza, ponieważ pociąga ona za sobą konieczność stworzenia trójwymiarowych obrazów wszystkich pomieszczeń, jakimi zainteresowany jest klient. Możemy stworzyć wizualizację salonu, kuchni, łazienki, pokoju, a także garażu, poddasza czy budynków gospodarczych.
Czasami można się spotkać z opinią, że wizualizację domu można przeprowadzić za pomocą popularnych darmowych programów oraz internetowych aplikacji zwanych wizualizatorami. Zgadzamy się z tym – oczywiście, że można. Dotyczy ona przede wszystkim kolorów – dachu, płotu, elewacji, podłogi czy ścian. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że jakość takiej wizualizacji będzie niska. Jakiekolwiek bardziej zaawansowane opcje, jak np. dynamiczne oświetlenie (wnętrz, ścian czy ścieżek), możliwość symulacji zmiennych warunków pogodowych, faktura poszczególnych materiałów czy chociażby zaprojektowanie ogrodu w przypadku najprostszych wizualizatorów nie wchodzi w rachubę.
Dlatego jeżeli zależy Państwu na wysokiej jakości wizualizacji domu wraz z jego otoczeniem, nasze usługi z pewnością Państwa usatysfakcjonują.