Wizualizacja pokoju

Zobacz więcej
W celu darmowych konsultacji
zadzwoń 730 990 602

pobierz naszą ofertę:
Katalog VisualForm

Wizualizacja pokoju dziennego w 3D jest bardzo częstym zleceniem, jakie otrzymujemy od indywidualnych klientów. Przyjmuje ono różne formy – klienci najczęściej przesyłają nam zdjęcia swoich domowych wnętrz wraz z prośbą o konkretną sugestię dotyczącą zmiany wystroju. Czasami w ramach inspiracji otrzymujemy dodatkowo zdjęcia znalezione w Internecie, które przedstawiają preferowany styl pomieszczenia.

Wizualizacja pokoju nie jest oczywiście projektem, na zrobieniu którego zależy jedynie klientom indywidualnym. W przypadku projektów tworzonych dla deweloperów lub pracowni architektonicznych odpowiednie odwzorowanie pokoju dziennego jest tak naprawdę jednym z pierwszych etapów prac związanych z wizualizacją wnętrza. Dzieje się tak ze względu na fakt, że pojęcie „wystrój wnętrza” dotyczy w głównej mierze pokoju albo salonu i to właśnie w tych pomieszczeniach wszelkiego rodzaju architektoniczno-stylistyczne koncepcje realizują się najpełniej.

Wizualizacja pokoju jest stosunkowo często kojarzona jedynie z malowaniem ścian lub zmianą koloru podłogi, w czym celują szczególnie klienci indywidualni. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest oczywista – jest to pokłosie łatwo dostępnych darmowych wizualizatorów, których funkcjonalność, w porównaniu z programami stosowanymi przez nas, jest szczątkowa. Nasze projekty obejmują ogromną liczbę wariantów materiałowych, kolorystycznych oraz przedmiotowych, jakie mogą się znaleźć w typowym pokoju. Ilość kombinacji poszczególnych kolorów, wzorów podłóg, mebli, parapetów, lamp, stolarki okiennej czy jakichkolwiek innych elementów wystroju wnętrza, stosowanych w naszych wizualizacjach pokojów, jest praktycznie nieograniczona. Zestawiając kolory w odpowiednie kompozycje możemy wywołać szereg emocji – od radości, poprzez pobudzenie, aktywność, spokój czy nawet smutek. Jeżeli dodamy do tego odpowiednie meble, dywany, zasłony, ozdoby czy oświetlenie, wówczas wizualizacja jawi się jako narzędzie zdolne nie tylko do odwzorowania projektu, ale również jako narzędzie tworzące ten projekt.

Jeżeli chcecie się Państwo przekonać o prawdziwości naszych tez, zapraszamy do galerii.