Wizualizacje architektoniczne domu o charakterze rezydencjiBlog »

Współczesne rezydencje

Współcześnie mianem rezydencji określa się dużą, elegancką, rozległą posiadłość lub budynek. Powstają rezydencje prywatne, ale także budowle o publicznym charakterze, na przykład hotele lub kompleksy konferencyjne. Nie ma określonych cech, na podstawie których możemy dany budynek określić mianem rezydencji, ale z pewnością możemy powiedzieć, że jest to obiekt okazały i reprezentacyjny. Obecnie mianem rezydencji opisuje się także wille z kilkunastoma eleganckimi mieszkaniami, nowoczesne i stylowe domy o takim charakterze, a także budowle mniejsze, ale zaprojektowane w tradycyjnym stylu, nawiązującym chociażby do klasycyzmu w architekturze.

Rezydencja w pojęciu historycznym oznaczała siedzibę biskupa, księcia, króla lub arystokraty. Była to budowla o znaczeniu reprezentacyjnym, która była budowana w mieście lub na wsi. Rezydencją określano pojedynczy zamek, pałac lub dwór, ale także zespół budowli – mieszkalnych oraz gospodarczych. Ważnym elementem rezydencji był park lub ogród. Budowane były rezydencje całoroczne, a także zimowe i letnie.

W każdym przypadku – renowacji zabytkowej rezydencji, budowie nowoczesnej budowli lub odwołaniu do tradycyjnej stylistyki, bardzo ważnym elementem projektu będzie wykonanie profesjonalnej wizualizacji.

Reprezentacyjny charakter budowli w wizualizacji
Za przykład wizualizacji nowoczesnej budowli w klimacie rezydencji możemy uznać wykonane przez Visualform w październiku 2015 roku trójwymiarowe odwzorowanie projektu ulicy Jesionowej lub stworzone dla firmy Pollio graficzne wyobrażenie domów jednorodzinnych. Doskonałym uzupełnieniem wizualizacji były trójwymiarowe wizerunki otoczenia w formie eleganckich ogrodów. W tych przypadkach wizualizacja pozwoliła oddać reprezentacyjność i atrakcyjność stworzonych projektów, a zleceniodawcy mogli ocenić, czy założony przez nich spektakularny efekt został osiągnięty.
Renowacja budynków o charakterze rezydencji jest zwykle kosztowną inwestycją. Często do jej ukończenia wymagana jest duża ilość środków finansowych, a w wielu sytuacjach także zgoda instytucji odpowiedzialnej za zachowanie zabytkowych budowli w dobrym stanie, jak najbardziej zbliżonym do historycznego. Z tego powodu wykonanie wizualizacji, która zostanie przedstawiona każdej ze stron zaangażowanych w projekt jest szczególnie ważne i znacznie ułatwi rozmowy na temat obiektu.

Renowacja rezydencji – wizualizacja
Przykładem może być na przykład remont i rozbudowa oficyny Donimirskiego Pałacu Pugetów. Proces ten trwał kilka lat, ponieważ konieczne było stworzenie projektu zgodnego z zabytkowym otoczeniem oficyny, czyli Pałacem Pugetów. Wykonanie wizualizacji umożliwiło ocenę projektu nie tylko pod kątem historycznej integralności, ale również pod względem praktycznych zastosowań, którym w przyszłości miała służyć odremontowana i rozbudowana oficyna, a także dopasowania do otoczenia budynku.
Odpowiednie przygotowanie projektu było ważne również w przypadku remontu zabytkowego pałacu Donnersmarcków w centrum Siemianic. Wizualizacja umożliwiła ocenę, jak prace renowacyjne mogą wpłynąć na historyczny kształt budowli. Dzięki graficznemu odzwierciedleniu projektu, możliwe było zachowanie zabytkowego charakteru tej rezydencji.

« »
W celu darmowych konsultacji
zadzwoń 730 990 602

pobierz naszą ofertę:
Katalog VisualForm