Wizualizacja architektoniczna garażu – okiem specjalistówBlog »

Garaż, poza swoją naturalną rolą, często pełni również funkcję składu, na przykład na sprzęt ogrodowy lub rowery. Może także być używany jako domowy warsztat.

Garaż jest często bardzo praktycznym pomysłem – ustawiony w nim pojazd ma zapewnione miejsce do parkowania oraz ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Wielokondygnacyjne i wielopoziomowe garaże są z kolei dobrym rozwiązaniem w miastach i dużych centrach handlowych, ponieważ pomagają zaoszczędzić miejsce. Garaż może mieć formę zamkniętego pomieszczenia lub półotwartej przestrzeni, może być jednostanowiskowy lub wielostanowiskowy.

Jak w przypadku większości inwestycji, budowa garażu powinna opierać się na zachowaniu właściwych warunków technicznych i norm prawa budowlanego. Reguły te określają między innymi minimalne wymiary, wentylację, oświetlenie, dojazd, ochronę przeciwpożarową oraz ochronę stanowisk postojowych. Jest to więc bardzo ważna inwestycja, która powinna spełniać warunki prawne, być funkcjonalna i wygodna, a jednocześnie dopasowana do otoczenia, w którym jest budowana. Wszystkie te aspekty będą łatwiejsze do wypełnienia dzięki wizualizacji architektonicznej garażu.

Garaż domowy w wizualizacji architektonicznej

Tworząc projekt domu, warto uwzględnić w nim wizualizację garażu, który będzie jego integralną częścią lub samodzielnym budynkiem. Taki projekt powinien uwzględnić rozmiary garażu – dzięki trójwymiarowemu odwzorowaniu ocenimy, czy budynek nie jest zbyt duży i nie będzie dominował nad otoczeniem, a jednocześnie czy będzie spełniał swoje praktyczne funkcje. W ten sposób sprawdzimy też jak będzie wyglądał garaż, w którym planujemy umieszczenie piwnicy lub poddasza.

Ważną cechą garażu jest zastosowana technologia: budynek może być murowany lub blaszany, a także mieć drewniany szkielet lub być zbudowany z bali. Ma to duży wpływ na koszt inwestycji. Dzięki wizualizacji zobaczymy, na jakie kompromisy możemy sobie pozwolić, nie rezygnując z estetyki. Sprawdzimy również, jaki dach (na przykład płaski, jednospadowy lub kilkuspadowy) będzie najlepszym pomysłem.

Garaże wielokondygnacyjne i wielopoziomowe w wizualizacjach architektonicznych

Projekt garażu wielokondygnacyjnego i wielopoziomowego to skomplikowana i kosztowna inwestycja. W tej sytuacji wykonanie wizualizacji architektonicznej będzie miało duże znaczenie i stanie się niejako oszczędnością. Dzięki sprawdzeniu „w praktyce” jak będzie funkcjonować projekt, oszczędzimy dużo czasu i pieniędzy na ewentualnych poprawkach po fakcie. Pozwoli ona na przykład na ocenę wielkości stanowisk parkingowych oraz rozmiarów ciągów komunikacyjnych, a także rozmieszczenia wjazdów i wyjazdów. Warto uwzględnić także wizualny aspekt projektu, ponieważ tego typu garaże są często elementem miejskiego krajobrazu lub są częścią innych obiektów – galerii handlowych, lotnisk lub dworców kolejowych. Dlatego dobrym pomysłem będzie uwzględnienie w wizualizacji również otoczenia tego rodzaju budowli. Dzięki temu łatwiej będzie można wyobrazić sobie gotową inwestycję.

«
W celu darmowych konsultacji
zadzwoń 730 990 602

pobierz naszą ofertę:
Katalog VisualForm