Czy istnieją wizualizacje świątyń?Blog »

Tworzenie wizualizacji nowo budowanych świątyń jest wbrew pozorom dość popularne. Takie działanie posiada wiele zalet – w końcu kościoły często stanowią interesującą oraz ciekawą ozdobę miasta. Nawet nowo powstałe świątynie i katedry są chętnie odwiedzane przez turystów, zwłaszcza wtedy, gdy są to konstrukcje utrzymane w interesującym stylu architektonicznym. Z oczywistych względów wykonanie odpowiedniej wizualizacji jest w tym przypadku koniecznością – wszak kościoły to budynki użyteczności publicznej, nierzadko pełniące również funkcje reprezentacyjne.

Przykład ze Śląska

Doskonałym przykład takiej budowli mamy na Śląsku. Budowa kościoła pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach, bo to o nim mowa, zakończyła się w 1998 roku. To jedna z najbardziej unikatowych śląskich świątyń.

Nietypowa bryła kościoła, w której głównymi elementami są trzy wieże, jest bardzo interesującym nawiązaniem do średniowiecznej architektury sakralnej. Na jego ściany wykorzystano prawie 200 tysięcy cegieł, pomiędzy którymi znaleziono miejsce dla dużych kamiennych brył. Ułożenie cegieł w nieregularny sposób pozwoliło uzyskać ciekawy efekt wizualny, który potęguje gra światłocienia.

Harmonię kościoła z otoczeniem podkreśla dopasowana stylistyka pobliskiej ulicy i oświetlenia. Dlatego warto pamiętać, że szanse na postawienie kolejnych świątyń o tak atrakcyjnym wyglądzie, na pewno będą większe, jeżeli przed rozpoczęciem prac przeprowadzona zostanie ich wizualizacja. Pozwala ona ocenić walory estetyczne oraz funkcjonalność budowli na odpowiednio wczesnym etapie.

« »
W celu darmowych konsultacji
zadzwoń 730 990 602

pobierz naszą ofertę:
Katalog VisualForm