Co to jest renderowanie?Blog »

Proces tworzenia wizualizacji składa się z kilku etapów. Jednym z końcowych jest właśnie renderowanie. Po nim można zakończyć wizualizację lub poddać ją jeszcze procesowi postprodukcji w Photoshopie. O tym, na czym polega rendering i jakie daje efekty, piszemy poniżej.

Nazwa „renderowanie” pochodzi od angielskiego słowa rendering. Jest to szerokie pojęcie, które oznacza przedstawianie informacji zapisanych w pliku w określonej, odpowiadającej danemu środowisku  formie. Oznacza to, że np. dane można przedstawić w formie wizualnej lub dźwiękowej. W naszym przypadku będzie mowa o renderowaniu przetwarzającym dane na obraz. Mechanizmy odpowiadające za rendering nazywa się silnikami renderującymi lub renderami.

Na czym polega renderowanie?

W tym procesie program 3D przerysowuje zapisane informacje na trójwymiarową scenę na ekranie monitora, czyli np. na pewnego rodzaju wirtualne zdjęcie. W trakcie renderingu program wylicza cienie, sposób załamania światła, mgłę, atmosferę itd. Renderowanie jest nie tylko skomplikowane, ale i czasochłonne. Jego niewątpliwą zaletą jest jednak to, że nie wymaga ono ingerencji człowieka.

« »
W celu darmowych konsultacji
zadzwoń 730 990 602

pobierz naszą ofertę:
Katalog VisualForm