Betonowa studnia czy doskonałe miejsce do życia ? O wizualizacjach bloków mieszkalnych słów kilka…Blog »

Pierwsze bloki zostały zbudowane jeszcze przed drugą wojną światową. Jednymi pierwszych budowli tego typu są bloki mieszkalne zbudowane w latach 30. w Drancy we Francji. Oczywistym jest, że ten typ budownictwa stał się bardzo popularny w związku z urbanizacją i dużą liczbą osób, które przenosiły się ze wsi do miasta.

Blok mieszkalny we współczesnej architekturze

Bloki mieszkalne to budynki, które są często kojarzone z „wielką płytą”, powtarzalnością i brakiem oryginalności. Jednak nowoczesne projekty przeczą tym tezom – współczesne bloki to coraz częściej budowle o ciekawej formie, które są interesującym fragmentem przestrzeni miejskiej. Zaskakują zastosowanymi rozwiązaniami i są funkcjonalnym miejscem życia dla mieszkańców miasta.

Nowoczesne osiedla to często swego rodzaju zamknięte, samowystarczalne enklawy w mieście, które tworzą spójną i efektowną architektoniczną całość. Jednak aby osiągnąć taki rezultat, potrzebny jest dobrze przemyślany projekt. Jego profesjonalna wizualizacja umożliwi ocenę całości oraz jej poszczególnych elementów – bloków mieszkalnych.

Bloki mieszkalne – co umieszczamy w wizualizacjach?

Możemy się pochwalić przykładem ciekawej wizualizacji między innymi trójwymiarowym obrazem projektu bloków, wykonanym przez nasz zespół Visualform we wrześniu 2015 roku. W wizualizacji znalazły się bloki mieszkalne o nowoczesnej formie, w otoczeniu natury. Otoczenie natury i jego uwzględnienie jest niezwykle ważne w tego typu wizualizacjach. Mniej więcej dekadę temu urbaniści architekci zauważyli ponowną potrzebę „powrotu do natury”w miastach, tworząc koncepcję “biophilic design”, czyli projektowania “blisko natury”. Trend ten ciągle się rozwija. Ludzie potrzebują stałego kontaktu z naturą, stąd też przy projektowaniu bloków znaczącym dla inwestycji może być fakt czy uwzględniono bliskość natury w projekcie.

Dzięki takiej formie prezentacji projektu, twórcy mogą nie tylko pokazać funkcjonalne aspekty budynku. Trójwymiarowe odwzorowanie bloku wraz z otaczającą go roślinnością sprawia, że każda zainteresowana osoba może samodzielnie ocenić spójność przedstawionego projektu z najbliższym otoczeniem.

Blok w nowoczesnej formie czy budynek mieszkalny nawiązujący do tradycyjnego stylu?

Dzięki wizualizacjom klienci firm deweloperskich mogą zdecydować się na projekt idealnie odpowiadający ich potrzebom. Prezentację pozwolą ocenić wygląd i rozmieszczenie poszczególnych elementów architektonicznych – okien, balkonów, dachu, pokrycia elewacji bloku oraz sposób, w jaki prezentują się zastosowane kolory. Dodatkowym atutem jest umieszczenie trójwymiarowej formy projektu w danym otoczeniu. Te czynniki wpływają nie tylko na wartość wizualizacji, ale uświadamiają nowe możliwości danego projektu.

Szczególnym wyzwaniem jest stworzenie projektu bloku z zamkniętym dziedzińcem. Dzięki wizualizacji możemy pokazać, że nie będzie to tylko typowa betonowa studnia, otoczona z czterech stron murem, znana ze starszych kamienic, ale doskonałe miejsce do życia, pełne światła i zieleni.

Poza tym pamiętajmy, że wizualizacja bloku mieszkalnego jest bardzo ważnym elementem oferty dewelopera i firmy budowlanej. Dzięki niej można zaprezentować profesjonalną, funkcjonalną propozycję, która pomoże przekonać klientów do zakupu mieszkania. Obraz znaczy więcej niż tysiące słów. Osoby poszukujące mieszkań nie zawsze potrafią wyobrazić sobie siebie w danym otoczeniu- warto im w tym pomóc i pokazać nie betonową studnię, ale doskonałe miejsce do życia.

visualform

« »
W celu darmowych konsultacji
zadzwoń 730 990 602

pobierz naszą ofertę:
Katalog VisualForm